Występy zespołu Flamenco “La Bogusha y su Grupo”

plakat-e1299268752706

W dniach 24, 25 lutego i 3 marca 2011 w Krakowie odbyły się pełne muzycznej ekspresji, pasji i uniesienia koncerty zespołu z Flamenco “La Bogusha y su Grupo”.

Bogumiła Delimata „La Bogusha” – taniec
Carlos Torres “Llaguita” – śpiew, gitara
Michał Krygowski – gitara

Bogumiła Del imata – tancerka Flamenco, malarka. Urodzona we Wrocławiu, od wielu lat mieszka w Granadzie, gdzie doskonali swój warsztat taneczny wśród andaluzyjskich Cyganów. Reprezentuje wysoki poziom techniki, a jej wrodzony temperament gwarantuje niezapomnianą ekspresję. Założycielka grupy Encuentro Flamenco y La Bogusha y su grupo. Współpracuje z wieloma artystami jak: Ana Sola, Pilar Alonso, Curro de la Chicuela, Carlos Torres „Llaguita”, Michał Krygowski.

Carlos Torres – urodzony a Algeciras (Andaluzja) od wczesnych lat pobierał nauki
śpiewu, a także gitary flamenco u wielu znakomitych mistrzów flamenco. Jako znany i ceniony artysta od wielu lat występuje na scenach Europy, Azji i Ameryki. Aktualnie współpracuje z grupą flamenco Cirko Albadulake. Na swoim koncie ma także solową płytę ”Arco de Granada”.

Michał Krygowski – urodzony w Tychach, od lat związany z Krakowem. Naukę gry na gitarze flamenco pobierał zarówno u nauczycieli z Polski jak i z Hiszpanii. Przez siedem lat był członkiem krakowskiej grupy flamenco Aire Andaluz. Obecnie współpracuje z zespołem Duende del Sur, a także z Bogumiłą Delimatą i jej zespołem La Bogusha y su grupo.

Informacje o Maria Krygowska-Doniec

Prezes Zarządu Stowarzyszenia Rodu Krygowskich

Możliwość komentowania jest wyłączona.