VI Zjazd Rodu Krygowskich, 22-25 sierpień, Przemyśl

DSC_6532W dniach 22-25.08.2013 w Przemyślu spotkaliśmy się na VI Zjeździe  Rodu Krygowskich. Dlaczego właśnie w tym mieście? Bo to bardzo piękne miasto, tu mieszkało, mieszka i będzie mieszkać wielu Krygowskich po mieczu i kądzieli. Poza tym Przemyśl jest niedaleko  Lwowa, gdzie też mieszkało i pracowało wielu przedstawicieli naszego Rodu.
Wielu z nas chciało odbyć pielgrzymkę na cmentarz Łyczakowski, aby oddać hołd Orlętom Lwowskim i wszystkim tam spoczywającym Polakom.

Zjechało się ponad 90 osób, wielu z nich uczestniczyło we wszystkich zjazdach, byli też ci, którzy pierwszy raz przyjechali  na nasze spotkanie. Była wspaniała atmosfera bycia ze sobą. Wszyscy z ciekawością oglądali niezwykłą wystawę, która zapoznawała nas z wszystkimi zdarzeniami z życia Stowarzyszenia Rodu Krygowskich, które powołaliśmy w roku 2001. Plansze przedstawiały wszystkie zjazdy rodzinne, różne okolicznościowe spotkania i osiągnięcia niektórych członków wielkiej Rodziny Krygowskich. Były również ciekawe plansze na temat życiorysu i niezwykłych osiągnięć artysty rzeźbiarza Kazimierza Krygowskiego z Błażowej, wyłożone były inne pamiątki, zdjęcia i dokumenty. Wygłoszono również ciekawe referaty i wspomnienia. Nawet dzieci miały zapewnioną opiekunkę, która prowadziła z nimi zajęcia z rytmiki i tańców, poza tym artystka Elżbieta Krygowska-Butlewska, ilustratorka książkowych bajek (http://www.wydawnictwomila.pl/),  zorganizowała bardzo ciekawe i wciągające warsztaty dla dzieci, ich rodziców i dziadków.

Wycieczki po Lwowie i po Przemyślu dostarczyły nam dodatkowych niezapomnianych wrażeń.

Wybraliśmy też nowe władze Stowarzyszenia na kolejną 3-letnią kadencję.
Do zobaczenia na VII Zjeździe w 2016 roku, albo wcześniej!

Program VI Zjazdu (89.7 KB)

Opis wycieczki do Lwowa - Magdalena Sulimowska (36.4 KB)

VI Zjazd - M. Kutrzeba, Kurier Błazowski Nr 131, listopad/grudzień/2013 (174.8 KB)

LWOW-CMENTARZ LYCZAKOWSKI (9.8 MB)

Zdjęcia z Archiwum Witka –VI Zjazd.

Zdjęcia z Przemyśla 1
Zdjęcia z Przemyśla 2
Zdjęcia z Przemyśla 3

Informacje o Maria Krygowska-Doniec

Prezes Zarządu Stowarzyszenia Rodu Krygowskich

Możliwość komentowania jest wyłączona.