“Mały wielki radiowiec” nagrodzony reportaż Jacka Butlewskiego – Grand Press 2009

jacekDziennikarz katolickiego Radia Emaus nominowany do nagrody „Grand Press”

Wysłane przez jarkwi, dnia 2009-12-10 o godz. 11:00

Reportaż dziennikarza katolickiego Radia Emaus w Poznaniu, Jacka Butlewskiego, został nominowany do nagrody „Grand Press 2009” – jednego z najbardziej prestiżowych konkursów dziennikarskich w Polsce, organizowanego przez miesięcznik „Press”.

Nominowaną audycją jest reportaż „Mały wielki radiowiec”, opowiadający o 15-letnim Dawidzie spod Jarocina – niewidomym chłopcu z porażeniem mózgowym, którego wielką pasją jest radio. Dawid słucha audycji i nagrywa je na płyty CD z własnymi komentarzami, a następnie odtwarza.

Ogłoszenie laureata odbędzie się w czwartek po południu w warszawskim hotelu Hilton podczas specjalnej gali. W kategorii reportaż radiowy do nagrody „Grand Press” nominowano także reportaż Magdaleny Skawińskiej z Programu I Polskiego Radia.

Butlewski za swoje reportaże otrzymał w przeszłości nagrodę główną w konkursie dziennikarskim „Ludzka Twarz Europejskiego Funduszu Społecznego”. Rok temu jego reportaż był nominowany do finału „Prix Europa” – jednego z najbardziej prestiżowych festiwali medialnych na Starym Kontynencie, zaś dwa lata temu – także do nagrody „Grand Press”.

Rozgłośnia radiowa archidiecezji poznańskiej powstała 23 marca 1995 roku najpierw jako Radio Refleks, a później Katolickie Radio Poznań. W 2001 roku została włączona do ogólnopolskiej sieci Radia Plus, a od 2003 roku stała się ponownie samodzielną rozgłośnią pod nazwą Radio Emaus.

Informacje o Maria Krygowska-Doniec

Prezes Zarządu Stowarzyszenia Rodu Krygowskich

Możliwość komentowania jest wyłączona.