Konkurs podkarpackich plastyków, 19.11.2009

obraz
W rzeszowskim BWA trwają przygotowania do gali najważniejszego konkursu podkarpackich plastyków. Rozdanie nagród już za chwilę, a my już teraz wiemy kto został laureatem Grand Prix i tą wiedzą chętnie podzielimy się z Państwem. Jan Szczepan Szczepkowski z Sanoka zachwycił międzynarodowe jury plebiscytu- swoją dojrzałością i pasją tworzenia.
Jan Szczepan Szczepkowski pierwszy raz uczestniczył w konkursie i od razu zdobył główną nagrodę ufundowaną przez Marszałka Województwa Podkarpackiego. Młody artysta pochodzi z Sanoka i z tym miastem wiąże swoją artystyczną przyszłość. Wierzy w to, co robi i nie ma kompleksów podkarpackiego artysty. Uważa, że odbiorcy jego sztuki to ludzie, dla których malarstwo niesie ważne treści. Laureat nagrody Prezydenta Miasta Rzeszowa to Jan Maciej Maciuch. Artysta przemierzył całą Europę w poszukiwaniu prawdy i piękna. Zwiedził setki galerii i muzeów. Jego przesłanie to wierność sobie za wszelką cenę i mimo wszystko radość tworzenia.
Agnieszka Włodarczyk – Rułka jest laureatką nagrody dyrektora BWA w Rzeszowie. Artystka twierdzi, że najwięcej nauczyła się oglądając wystawy innych artystów i do tego zachęca też swoich uczniów. Uważa, że panstwo powinno staranniej opiekować się młodymi artystami, bo to właśnie oni wymagają szczególnej troski. Laureaci pozostałych nagród to Krzysztof Wojtowicz i Józef Franczak ze Strzyżowa. Ten ostatni uhonorowany został przez Fundację im. Zbigniewa Jana Krygowskiego.
TVP Rzeszów

Informacje o Maria Krygowska-Doniec

Prezes Zarządu Stowarzyszenia Rodu Krygowskich

Możliwość komentowania jest wyłączona.